OTIUM Academy

Рік заснування: 
2018
Тип проекту: 
Контактні дані: 
Email: 
e.golub [равлик] otium.academy
Email: 
e.makarevich [равлик] otium.academy
Мета і концепція проекту: 

«Отиум» (otium) латиною означає «дозвілля» або «вчені заняття на дозвіллі». Відповідно, проект «OTIUM Academy» створений для розвитку спільноти людей, що готові проводити своє дозвілля гідно та змістовно. Акцент зроблено на розвитку гуманітарних навичок, що допомогають людині освоїти «повільне читання» класичних філософських і художніх творів, навчитися «розуміти» класичну музику і «читати» образотворче мистецтво – тобто, беручи за основу гуманітарні знання і навички, осягати спадщину європейської культури.

Формат і тематика: 
 • Публічні лекції. Відкриті лекції із знаними філософами, культурологами, письменниками і мистецтвознавцями допомагають слухачам торкнутися плодів європейської цивілізації. Кожна лекція – це Зустріч з Великим мислителем минулого, який вплинув на розвиток інтелектуального і культурного дискурсу європейської історії. У межах цього блоку знані представники сучасної української філософії «полемізують» із видатними мислителями більш давніх часів. За перші чотири місяці роботи в межах Otium Academy відбулося 14 публічних лекцій з провідними українськими філософами, письменниками і знавцями мистецтва, як-от:
  • Л. Керролл – А. Пустовіт: Між абсурдом і смислом.
  • Д. Алиіґ’єрі – А. Філоненко: Антропологія бажання.
  • Р. Декарт – А. Ахутин: Сумнів і достовірність.
  • Теофраст — Монтень — С. Пролеєв: Чесноти і вади.
  • Ж.Руссо — О.Хома: Тоталітаризм чесноти
  • Платон – Баумейстер: Досвід споглядання і дії.
  • та ін.
 • Курси. На курсах «повільного читання» філософських, літературних і музичних творів слухачі мають можливість доторкнутися до глибинних смислів творінь, що увійшли в світову культуру. На заняттях викладач є не тільки вчителем, але сам стає учнем перед задумом автором минулого. Такий метод викладання допомагає учасникам надихнутися принципами «учнівства» і дозволяє розвити «м'язи» для подальшого самостійного філософського і інтелектуального дослідження плодів європейської культури. Станом на кінець 2018 року було розроблено та представлено публіці чотири освітніх курси: разом з богословом Олександром Філоненко досліджували символіку «Божественної комедії» Данте; музикант Олександр Пустовіт допоміг відчути філософію любові в опері Моцарта «Дон Жуан»; разом з філософом Сергієм Пролєєвим вчилися розпізнавати сенси в філософських творах Геракліта, Платона і Канта; за підтримки Володимира Рафеєнко прагнули зрозуміти задум авторів великих художніх творів..
 • Культурный туризм. Поїздки в європейські музеї разом з професійним мистецтвознавцем допомагає особисто побачити і відчути близькість і зв'язок з європейською культурною традицією. За кілька днів учасникам надається можливість зануритися в світ багатого культурного життя і побачити шедеври образотворчого мистецтва.
Спікери / автори: 

Знані представники сучасної української гуманітаристики – філософи, письменники, мистецтвознавці – що «полемізують» із видатними мислителями більш давніх часів.

Плани та перспективи розвитку: 

Перспективи розвитку проекту організатори вбачають у створенні освітньої програми шляхом синтезу офлайн і онлайн технологій, освоєння якої за один-два роки дозволить кожному бажаючому отримати необхідні гуманітарні навички, закрити прогалини знань в області філософії і історії, долучитися до європейської традиції, а також опанувати цінності і принципи вільної та гідної людини.