Про|странство
Електронний журнал

Рік заснування: 
2018
Тип проекту: 
Поточна команда проекту: 
Контактні дані: 
Email: 
contact [равлик] prostranstvo.media
Історія проекту: 

Журнал «Про|странство» почав перехід зі світу ідей до фізичного навесні 2018 року, коли бажання зустрілося з можливістю, і наша команда – тоді з двох людей, редакторки Євгенії Селезньової та художниці Олени Зублевич, почала розробляти концепцію та структуру майбутнього порталу. Незабаром після створення до команди доєднались одеські філософи: Оксана Довгополова, та її учні, кандидати філософських наук Олексій та Наталія Ткаченко.

Мета і концепція проекту: 

Проект являє собою онлайн-журнал, що наразі публікує в основному науково-популярні та популярні матеріали, що стосуються теми життєвого простору людини. Ця тема ширша, аніж може здатися на перший погляд: адже до цього поняття, окрім очевидних архітектури та урбаністики, також входять культура; мистецтво; медицина; соціум; новітні технології. І звичайно ж – філософські та духовні теорії, адже саме вони описують та вивчають саме буття.

Існування в просторі є неминучим, що, загалом, відкриває чимало цікавих перспектив, включаючи зворотну та панорамну. І якщо другий головний вимір, час, наразі вивчає в основному квантова фізика та, з дещо іншого ракурсу, певні філософи, а змінити взагалі не під силу нікому, то простір якраз не тільки можна, але й необхідно вивчати і, за потреби, пробувати змінити на краще.

Наші основні цілі:

  • дослідження онтології простору;
  • створення дискусійного майданчику;
  • популяризація наукових робіт, присвячених вивченню життєвого простору;
  • згуртування та підтримка дослідників та науковців; 
  • розповсюдження нової культурної норми свідомого користування та взаємодії в життєвому просторі.
Формат і тематика: 

Журнал складається з чотирьох основних розділів: Теорії, Мистецтво, Технології та Практики. Це відображає одну зі структурних моделей Простору, де будь який об’єкт або явище знаходиться в певній точці відносно двох осей: від мислимого до матеріального, та від проектування до дослідження. Також є такі розділи як «Перспектива», «Проекти» та «Полеміка» як майданчик для обговорень, які на умові премодерації може започатковувати будь-хто з користувачів сайту. Окреме відгалуження – авторський блог «Структурна онтологія пізнання з доктором Шимко», доктора психологічних наук Віталія Артуровича Шимко.

Спікери / автори: 

Наше найбільше прагнення – створити міцний культурно-науковий осередок. Одним з найцікавіших запланованих напрямків для нас є популяризація наукових робіт. Тому ми радо запрошуємо до співпраці та спілкування авторів та науковців з усіх куточків країни.

Співпраця: 
Ми знаходимося в тісному контакті із архітекторами, девелоперами та урбаністами, а отже, наші дослідження мають практичний аспект та імовірність подальшої реалізації через використання отриманих результатів у проектуванні та формуванні нових міських просторів.
Відзнаки та нагороди: 

Спеціальні відзнаки Першого всеукраїнського конкурсу філософських стартапів (2018) за (1) найбільш системну інтеграцію філософського стартапу в життя міста; (2) кращий філософський стартап в електронному просторі.

Плани та перспективи розвитку: 

До команди проекту доєднались одеські філософи: Оксана Довгополова, та її учні, кандидати філософських наук Олексій та Наталія Ткаченко. Вони розробляють програму освітніх заходів офлайн, які незабаром будуть представлені широкій публіці.